MCC PANOLARI

MCC Pano Nedir? ŞAMDAN PANO

MCC’nin açılımı Motion Control Chart olarak tanımlanır. Türkçesi hareket kontrol sistemleri programlama tekniğidir. İngilizcede Motor Control System olarak bilinen Motor kontrol panoları bünyesinde motor kontrol ve kumanda cihazlarını barındırmaktadır. Bünyesinde ana şalter, kontaktörler, motor koruma şalterleri, faz koruma röleleri ve motor sürücüleri bulunur. Motor gücü ile işleyen sistemlerde kontrol bu panolar ile sağlanır.

MCC panolar, mekanik sistemlere elektriğin verildiği ya da kesildiği panolardır. MCC panolar bina otomasyon sistemlerinde DCC panolar ile kontrol edilebilme imkanına sahiptir. Otomasyon sisteminin izlediği ve kontrol ettiği panolar olarak karşımıza çıkar. MCC panolar otomasyona uygun olarak dizayn edilmelidir.

MCC panolar üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, bina otomasyon sistemleri, arıtma tesisleri ve ulaştırma tesisleri gibi motor kullanımın yoğun olduğu alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. MCC panolar, her kullanım alanının gereksinimlerine özel olarak tasarlanır. MCC panolar, doğru koruma ve kontrol ekipmanlarının seçilmesi durumunda en iyi performansı sağlayabilir.ŞAMDAN PANO MCC PANO ÜRETİCİSİDİR.

MCC Pano Ne İşe Yarar?

MCC pano sistem içerisinde motorların beslenmesi ve kumanda edilmesi amacıyla yapılmaktadır. Bu nedenle MCC panoları ana besleme üniteleri ve kumanda için gerekli ekipmanları içermektedir. Ayrıca, PLC merkezi otomasyon sistemleri için ihtiyaç duyulan haberleşme altyapısı bulunur. Sistem motorlarının ve tüm elektrikli cihazların aşırı gerilim düşmesi ve yükselmesine karşı otomatik koruma sağlamaktadır 

ŞAMDAN PANO

ŞAMDAN PANEL