ÇEKMECELİ PANO SİSTEMLERİ

Çekmeceli Tip Panolar? NEDİR? NE İŞE YARAR?

NERELER KULLANILIR?

Elektrik Panosu Sektöründe Çekmeceli tip panolar, enerji kalitesine duyulan ihtiyacın en kritik olduğu tesisler için oluşturulmuş bir enerji dağıtım ve anahtarlama çözümüdür. Çekmeceli tip panoların önemi, sağladığı avantajların anlaşılmaya başlamasıyla birlikte kullanım alanı artmaya başlamıştır. Çekmeceli panoların kazandırmış olduğu ekonomik ve teknik farklılıklar, ürünü enerji kalitesine, enerji sürekliliğine önem veren birçok sektördeki dev tesislerin enerji dağıtımının zorunlu ihtiyacı haline getirmiştir. 

 

Özellikle enerji sürekliliği ihtiyacı olan sanayi tesislerinde tercih edilen Çekmeceli Tip Elektrik Panoları sistemdeki her çıkış için ayrı bir çekmece bulunmaktadır. Her bir çıkış bölümüne ait koruma, kontrol , haberleşme, ölçme ekipmanları aynı çekmecenin içine montaj yapılarak kuvvet ve kumanda bağlantıları soketler ile çıkış kablolarına bağlantısı yapılır. Böylece arızalanan bir çıkış ünitesini çekmecesinin yedeği ile değiştirmek çok kısa sürede mümkündür. Çekmece ünitelerinde tamirat veya istenen değişiklikleri yapmak sabit tip tablolara oranla daha kolaydır.

 

Elektrik Panolarında, özellikle enerjinin kesilmesi istenmeyen, sistem durdurulmadan değişim ve bakım yapılabilmesi için dizayn edilen Çekmeceli Panolar Motor kontrol merkezinde (MCC) kullanımı çok yaygındır. Çekmeceli panolar özellikle arızaların çalışmanın durdurulmadan giderilmesini gerektiren endüstrilerde (örnek ; çimento, baraj, kağıt, kimya sanayi veya su arıtma tesisleri) çok sayıda avantajlar sunmaktadır.

ŞAMDAN PANO ÇEKMECELİ PANO ÜRETİCİSİDİR.

 

ŞAMDAN PANO

 

ŞAMDAN PANEL