AG DAĞITIM PANOLARI

AG Pano Özellikleri Nelerdir?

AG Dağıtım Panoları 1600 KVA’ya kadar standart şekilde IEC 439 ve TS 3367’ye uygun olarak üretilmektedir. Dağıtım panoları, bir atölyenin ya da bir tesisin dağıtım panolarının enerji aldığı birimdir. Dağıtım panoları tesis ya da atölyedeki elektrik enerjisinin tamamını kontrol eder. ŞAMDAN PANO AG PANO ÜRETİCİSİDİR.

 

Alçak Gerilim Pano Nedir?

Alçak gerilim panoları, güvenlik kontrol ve anahtarlama gibi mekanik ve elektronik birçok alanda kullanılır. Kaçak akım röleleri, devre kesiciler, evlerdeki otomatik sigorta gibi birçok sistem alçak gerilim ile çalışmaktadır.

Alçak gerilim pano, fabrika, atölye, işyerlerinde ve elektrik gereken her alanda elektrik enerjisinin ana dağıtımının yapılmasını sağlayan panolardır. Bina tipi trafo merkezli sistemlerde, trafo alçak gerilim çıkışı doğrudan ana dağıtım panosuna ulaşır. Ana dağıtım panosundan enerji dağıtımı yapılır Modüler alçak gerilim panosu ile tüm tesisin enerjisi tek bir panodan kontrol edilebilir. Panonun üzerinde yer alan ölçü aletleri ile tesise ulaşan şebeke gerilimi, tesisin şebekeden çektiği güç ve akım gibi değerler bu panodan okunabilir. Tesislerde reaktif güç ihtiyacı oluşması halinde ise kompanzasyon panosu üretilerek endüktif ve kapasitif yükler kontrol altında tutulur.

ŞAMDAN PANO 

ŞAMDAN PANEL